Słowo na początek

29 sierpnia 2012r odszedł Marek Sochacki, wielki artysta, wspaniały człowiek, pedagog.

Marek, wśród przyjaciół „Gruby” był wielkim indywidualistą, zawsze chadzał swoimi drogami a temu kto chciał, te drogi pokazywał. Gruby był smakoszem życia, nigdy go nie unikał, kochał je w każdym przejawie.

Smakował to życie, by później zamykać je w słowach a te słowa w piosenkach i tekstach. Kiedy pisał dla dzieci, to powstawały piosenki w różowych okularach, gdy pisał dla dziewczyn, to powstawały czułe, nostalgiczne ballady, gdy pisał dla mężczyzn to powstawały twarde protest-songi.

On tymi piosenkami uczył nas tego świata, uczył wrażliwości, uczył zrozumienia dla innych ludzi. Swoim magicznym „medycyna notuje takie przypadki” był w stanie wybaczać i dawać przykład zrozumienia dla najdziwniejszych zdarzeń.

Ta strona powstała abyśmy mogli korzystać z jego twórczości. Żebyśmy mogli wracać do jego piosenek do zamkniętego w nich świata zawsze kiedy tego potrzebujemy.

Pragniemy aby ta strona była pamiątką i wspomnieniem tych wszystkich osób, które przez wszystkie lata współpracowali w Markiem, zjeździli z nim miliony kilometrów po wszystkich festiwalach, koncertach, pływali na spływach i jeziorach, zbierali z nim grzyby i śpiewali przy ogniskach.

Rodzina i przyjaciele

Ogłoszenia

Masz archiwalne materiały, zdjęcia, nagrania a może video? Chcesz się podzielić w innymi?
Włącz się i prześlij je do nas!

Marzenie

Marek uwielbiał koncerty, wyjazdy i festiwale. Jesteśmy pewni, że nie ma lepszej formy upamiętnienia jego osoby i twórczości jak festiwal na którym artyści mogli by prezentować nowe wykonania i wersje jego utworów. Naszym marzeniem jest aby kiedyś, gdzieś powstał taki festiwal.
Na razie mamy coroczne koncerty „Urodziny Grubego” może z tej inicjatywy wykiełkuje adekwatna impreza 🙂
Masz pomysł, jesteś dyrektorem jakiegoś ośrodka kultury? Chcesz się zaangażować…? Naaapisz do nas… czekamyyyyy…